Pielietojums zemā temperatūrā

Kā panākt labāko rezultātu zemā temperatūrā?

Zemā temperatūrā – zem 0°C – produktiem jāpārvar vairāki kavēkļi, lai spētu iedarboties lietderīgi, jo blīvēšanas līdzekļu un PU putu sacietēšanas ātrums palēninās un pastāv arī apledojuma un sarmas iespēja uz saķeres virsmām. Šādā temperatūrā gaisa mitruma līmenis ir ārkārtīgi zems, kas, no vienas puses, ir silikona blīvēšanas līdzekļu mazā sacietēšanas ātruma iemesls, un, no otras puses, šādos apstākļos iespējams lietot tikai speciālos PU putu produktus.

Vispārējas vadlīnijas, strādājot zemā temperatūrā:

  • Sasildiet PU putu kārbu vai blīvēšanas līdzekļa kārtridžu līdz istabas temperatūrai. Tas palīdzēs nodrošināt atbilstošu putu uzklāšanas ātrumu vai blīvēšanas līdzekļa plūsmu, turklāt garantēs labāko pielipšanu pēc uzklāšanas.
  • Notīriet visu sarmu vai apledojumu no virsmām. Mitrinot virsmu, lūkojieties, lai neveidotos apledojums!
  • Ja iespējams, pirms virsmas sagatavošanas sasildiet saķeres virsmas, piem., izmantojot siltā gaisa fēnu. Virsmas temperatūras paaugstināšana uzlabo blīvēšanas līdzekļa pielipšanu pie virsmas.
  • Zemā temperatūrā PU putas sacietēs ļoti lēni. Priekšlaicīga putu nogriešana, pirms struktūra nav sasniegusi galīgo stiprību, var ietekmēt vispārējo salaiduma aizpildījumu. Mainīgas temperatūras apstākļos PU putu uzbriešanas un atdeves īpašības ievērojami atšķiras.
  • Akrila blīvēšanas līdzekļu gadījumā: uzglabājot temperatūrā, kas zemāka par 0°C, blīvēšanas līdzekļi uz ūdens bāzes var sasalt. Šie blīvēšanas līdzekļi noteikti jāuzglabā temperatūrā, kas augstāka par +5˚C, ievērojot norādījumus par uzglabāšanu attiecībā uz konkrēto produktu.
  • Arī silikona blīvēšanas līdzekļi ir jāuzglabā un jālieto atbilstoši par katru produktu norādītajām pielietojuma procedūrām. Zemākā temperatūrā silikona blīvēšanas līdzekļi sacietēs lēnāk zemāka gaisa mitruma līmeņa dēļ; blīvēšanas līdzekļa kārtridža uzsildīšana pirms lietošanas uzlabos blīvēšanas līdzekļa plūstamību.
  • Ūdens kondensāta klātbūtne uz virsmām ietekmē gan PU putu, gan blīvēšanas līdzekļu pielipšanas spēju. Ja temperatūra ir zemāka par rasas punktu, pirms PU putu vai blīvēšanas līdzekļa uzklāšanas skartās virsmas ir jānotīra, noņemot kondensātu.
  • Vēja iedarbība – galvenā vēja iedarbība ir paātrināta atdzišana, kas ietekmē gan virsmas, gan PU putas vai blīvēšanas līdzekļus. Un tas nepastarpinātā veidā ietekmēs laiku, kāds nepieciešams virsmas sagatavošanai un produkta uzklāšanai. Vēja brāzmas var ievērojami pazemināt virsmas temperatūru, izraisot vēl mazāku sacietēšanas ātrumu un pielipšanas problēmas.
  • Klimatiskie apstākļi katru dienu var būt atšķirīgi, tādēļ ikviens projekts jāizvērtē individuāli.