LOGU IZOLĒŠANA

Nepieciešamie materiāli

Nepieciešamie materiāli un instrumenti: blīves, maskējošā lente, cimdi un aizsargbrilles, vienkomponenta poliuretāna putas, stiprinājuma skrūves, tepe, nazis, svērtenis, skrūvgriezis, āmurs, putu aplikators, notekas joslas un lentes.

Ievads

Loga uzstādīšana precīzi garantē elastīgu reakciju uz attiecīgajiem spēkiem, kas uzstādīšanu ietekmē. Lai panāktu šāda veida izpildījumu, vajadzīgas smalkas pielaides, un galdniecības vai mūrniecības prasmes ir obligāts priekšnoteikums.
Galvenais – pirms loga uzstādīšanas darbu sākšanas iepazīstieties ar logu ražotāja norādījumiem. Logi palīdz veidot māju vizuālo raksturu, un ir pieejama liela daudzveidība dažādu modeļu, kuru uzstādīšana var būt visai atšķirīga atkarībā no loga veida un vajadzīgajām izolācijas īpašībām.
Pirms uzstādīšanas darbu sākšanas pārbaudiet loga izmēru atbilstību atvērumam. Visieteicamāk atstāt aptuveni 2 cm starp rāmi, un, mērot atvērumu, pārbaudiet, vai atvērums ir 90° un sienas – vertikālas. Ja leņķis nav taisns un sienas vertikālas, siena un grīda (pamats) ir jākoriģē.Novērsiet visas problēmas šajā stadijā.

Sagatavošana

 • Uzstādiet logu atbilstoši ražotāja instrukcijai. Pirms izolācijas nolūkā tiek lietotas PU putas, logs ir mehāniski jānostiprina. Tiklīdz atvērums ir ūdensdrošs un logs ir iestatīts vertikāli un taisnā leņķī, spraugu starp logu un aplaidi vai aizpildīt ar PU putām. Logu gadījumā putas kalpo tikai kā izolācijas materiāls!

 • Pēc uzstādīšanas divkārši pārbaudiet, vai loga leņķis ir taisns, mērot rāmi pa diagonāli no stūra līdz stūrim, un vai loga palodze ir nolīmeņota. Ja loga palodze ir nolīmeņota un diagonāles mērījumi no stūra līdz stūrim ir identiski, loga sāni ir vertikāli.
 • Notekas uzstādīšana ir atkarīga no mājas veida – piem., koka karkasa māju vai daudzstāvu betona ēku gadījumā pieeja būs atšķirīga. Attiecīgi notekas var nākties uzstādīt pirms salaiduma aizpildīšanas ar izolācijas putām vai arī pēc tam.
 • Uz savienojošajiem salaidumiem starp rāmi un sienu nedrīkst būt nekādu palieku un putekļu. Virsmām jābūt nedaudz mitrām, taču tās nedrīkst būt slapjas. Lielas ūdens lāses ir jānoslauka.
 • Sakratiet putu kārbu un pievienojiet to pistolei atbilstoši norādījumiem.

Uzklāšana

 • no augšējā horizontālā salaiduma. Turiet kārbu stateniski ar vārstu uz leju. Lai piekļūtu grūti aizsniedzamiem stūriem, īsu brīdi ir iespējams kārbu turēt horizontālā pozīcijā – ja kārba ir pietiekami pilna. Pēc putu uzklāšanas no horizontālās pozīcijas neaizmirstiet kārbu sakratīt.
 • Pēc tam iesmidziniet putas sānu salaidumos no apakšas uz augšu. Pēc tam atkārtojiet šo procesu ar apakšējo horizontālo salaidumu.
 • Gadījumā, ja salaidums starp sienu un rāmi ir platāks par 5 cm, putas jāuzklāj divos paņēmienos. Sausos apstākļos, jo īpaši ziemas laikā un telpās ar centrālo apkuri, ir ieteicams pirmo slāni apsmidzināt ar nelielu daudzumu ūdens.
 • Aizpildiet 2/3 no spraugas – sacietēšanas laikā putas izplešas un aizpilda salaidumu pilnībā. Nepieciešamības gadījumā vēlāk var uzklāt papildu slāni, pirms tam samitrinot sacietējušā slāņa virsmu ar ūdeni.
 • Sausos apstākļos izsmidziniet nelielu daudzumu ūdens uz svaigām putām, lai veicinātu sacietēšanu. Nelietojiet pārāk daudz ūdens – tas var izraisīt putu nosēšanos.
 • Kad putas ir pilnībā uzbriedušas, tām jānoblīvē telpa starp loga/durvju rāmi un sienu. Pārlieku uzbriedušas putas pēc vienas stundas var nogriezt – ja mitruma līmenis ir augstāks par 50% R.H. Sausās telpās un ziemas apstākļos nepieciešams ilgāks gaidīšanas laiks – līdz 24 stundām. Negrieziet putas, pirms tās nav pilnībā sacietējušas, jo tas pasliktinās putu struktūru un izolācijas īpašības. Atcerieties – visi tukšumi izolācijas slānī ir termiskie tiltiņi.

Pēcapstrāde

 •  Loga palodzes notekas nostiprināšana rāmja ārpusē ar standarta skrūvēm (ar plakanu galviņu). Pēc tam aizpildiet telpu zem palodzes notekas ar putām, lai nodrošinātu pamatīgu metāla palodzes izolāciju. Tad uzstādiet palodzi iekšpusē un nosedziet slīpumus.
 • Nodrošiniet, lai visi PU putu slāņi dažu dienu laikā tiktu pārklāti ar piemērotiem materiāliem, tādiem kā tepe, blīvēšanas līdzeklis vai krāsa, tādējādi aizsargājot pret UV starojuma iedarbību. Jo īpaši svarīgi tas ir attiecībā uz ārējo slāni saules gaismas dēļ, taču arī iekšējā daļa ir jāpārsedz dažu nedēļu laikā.

Logu uzstādīšanas darbos mēs iesakām izmantot tikai pistolēm paredzētās putas ar minimālu sacietēšanas spiedienu un neievērojamām pēcuzbriešanas īpašībām.

Ieteicamie produkti

Logu uzstādīšanas darbos mēs iesakām izmantot tikai pistolēm paredzētās putas ar minimālu sacietēšanas spiedienu un neievērojamām pēcuzbriešanas īpašībām.


Makroflex Premium PRO – palielināta atdeve
Makroflex Low Expansion putas – salaidumiem, kas šaurāki par 3 cm
Makroflex PRO – standarta opcija